Dorosłość w krzywym zwierciadle – kilka prawd, które chciałeś znać, zanim dorosłeś

Dorosłość nikogo nie rozpieszcza, niby każdy wie, że kiedyś go czeka, ale nigdy nie jest na nią w pełni gotowy. Nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza młodość. Z pewnością jednak są pewne prawdy, które gdybyśmy znali, byłoby nam dużo łatwiej. Dorastanie ma wiele plusów, ale jest kilka śmiesznych prawd, które chociaż bawią, są brutalnie prawdziwe.

Od dobrej imprezy, lepsze jest siedzenie w domu

Będąc studentem, czy nastolatkiem trudno sobie wyobrazić weekend bez imprezy. Tymczasem, gdy dorastasz wizja całonocnego balowania, raczej wywołuje u ciebie mdłości, a nie dreszcz podniecenia. Po pierwsze dlatego, że zespół dnia kolejnego po mocno zakrapianej imprezie po trzydziestce to walka o życie, a nie spadek samopoczucia, a po drugie wyjście z domu wiąże się z ubraniem się, wyjściem i późnym powrotem do domu. A ty właśnie padasz na twarz po tygodniu spędzonym w pracy. 

Pracujesz po to, aby przeżyć

Będąc osobą dorosłą, która właśnie zaczęła żyć na własny rachunek, uświadamiasz sobie, że wszystkie twoje pieniądze idą na rachunki, czynsz i możliwe, że na spłatę kredytów. Nagle okazuje się, że twoje ambitne plany dotyczące kosztownych kursów i podroży, muszą poczekać… przynajmniej do końca kredytu hipotecznego. 

Wszyscy biorą ślub i rodzą dzieci

Moment, w którym zorientujesz się, że zamiast szalonych zdjęć z wakacji, imprez i słodkich zwierzątek, twoi znajomi wrzucają fotografie ze ślubów, porodów, zdjęcia USG i komunii to właśnie ten czas, kiedy się zestarzałeś. Jeżeli nie masz partnera życiowego i nie planujesz zakładać rodziny, czas wylogować się z social mediów. Będzie tylko gorzej.

Wstawanie z fotela grozi wypadnięciem dysku

Pamiętasz, jak od rana do nocy byłeś w stanie uprawiać sport, iść na imprezę, spaść ze schodów, a na następny dzień być rześki i wypoczęty? Cóż, zapomnij o tym. Wstawanie z łóżka, czy z fotela będzie powodem wielkiego bólu w plecach. Zbyt gwałtowne obrócenie głowy, może zakończyć się skurczem w karku. Dlatego może lepiej zostań na tej kanapie, albo wykup już sobie karnet do kręgarza. 

Nie trać poczucia humoru, to tylko życie

Chociaż brzmi to może ciężko, to dorosłe życie niesie za sobą wiele plusów. Dlatego nie warto się załamywać, tylko wykupić dobrą polisę ubezpieczeniową oraz pakiet prywatnej opieki medycznej i cieszyć się, że w firmie, chociaż są owocowe czwartki.