Kawa dobra na wszystko, nawet na poprawę humoru

Brakuje Ci energii o poranku i od dłuższego czasu narzekasz na brak dobrego samopoczucia? Czas więc zadbać o swój humor, a sposobem na to może być kawa. Kawa ma liczne walory prozdrowotne, a większość ludzi nie potrafi bez niej żyć. I nic dziwnego, ponieważ kawa nawet raz na jakiś czas potrafi dodać nam wigoru i życiowej energii.

Rozpoczynanie dnia z kawą

Któż by nie chciał z energią i werwą rozpoczynać każdego dnia? Hasło „królestwo za kawę” stało się motywem przewodnim poranków w naszych miejscach pracy. Tempo codziennego życia nie zawsze pozwala na efektywny wypoczynek nocny, wtedy z pomocą przychodzi kubek tego gorącego napoju. Już sam zapach tego napoju bogów pobudza zmysły i poprawia humor. A co dopiero, gdy prozdrowotne właściwości kawy zaczną krążyć w naszym organizmie. To sposób na idealny humor od samego poranka. Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej o prozdrowotnych właściwościach składnika jakim jest kawa.

Jaką kawę pijać o poranku na lepszy dzień?

Rodzajów kaw jest wiele: czarna, zielona, rozpuszczalna, bezkofeinowa. Można ją zaparzyć po turecku, przygotować w ekspresie lub dodać mleko i stworzyć pyszne latte. Mała czarna w połączeniu ze słodką przekąska umili niejedno spotkanie towarzyskie.

Dla smakoszy naparu z ziaren kawowca, których organizm źle toleruje kofeinę dobrą alternatywą jest kawa bezkofeinowa. Pozwala ona cieszyć podniebienie ulubionym smakiem nie powodując skoków ciśnienia. To nie koniec zalet tych wspaniałych ziaren. Wpływają one korzystnie nie tylko na samopoczucie ale również na urodę. Ekstrakty z kawy stosowane w kosmetykach oraz domowe peelingi z dodatkiem fusów pozostałych po zaparzaniu poprawiają wygląd i jędrność skóry.