Top 20 zabawnych ciekawostek na temat… wszystkiego 

Śmiech to zdrowie, zdecydowanie jest to powiedzenie stare, ale i prawdziwe. Każdy też z nas uwielbia być szczęśliwy, uśmiechnięty, a także rozbawiony przez coś, bądź przez kogoś. Wiele sytuacji może nam poprawić nastrój, jednak kiedy go nie mamy, warto jest mieć coś w zanadrzu. Ciekawostki, które przedstawiamy, stanowczo są dobrym sposobem na lepszy dzień. 

 1. Pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych George Washington, hodował konopie w swoim ogrodzie.
 2. Oczy człowieka od narodzin do śmierci mają ciągle taki sam rozmiar.
 3. Rejestr połączeń telefonicznych wskazuje, iż najwięcej rozmów wykonujemy na Dzień Matki.
 4. W wyniku procesu oddychania Twoje żebra poruszają się pięć milionów razy każdego roku.
 5. W Arabii Saudyjskiej nie ma ani jednej rzeki. Fakt ten czyni ten kraj unikatowym na skalę całego świata.
 6. Pingwiny darują swojej ukochanej ładny, gładki, duży i błyszczący kamyk, tak, by wydawał się jak najbardziej atrakcyjny dla tej, która go przyjmie. Można powiedzieć, że w ten sposób się zaręczają. Samica swoje „tak” określa, gdy włoży kamień do gniazda.
 7. Ślimakom po stracie oka odrasta nowe i funkcjonuje w ten sam sposób jak poprzednie.
 8. Koala w ciągu doby śpi od 18 do 22 godzin i nie przeszkadza w tym pozycja stania, czy jakakolwiek inna. 
 9. Srebro w jubilerstwie nie jest czystym srebrem. Czyste srebro jest zbyt miękkie, aby można je było stosować w jubilerstwie (naszyjniki, pierścionki, czy zastawy stołowe). Srebro mieszane jest z miedzią w proporcji 92,5 % srebra do 7,5 % miedzi.
 10. Rekiny i płaszczki to jedyne znane człowiekowi zwierzęta, które nie chorują na raka. Naukowcy twierdzą, że ma to coś wspólnego z faktem, że mają chrząstki, a nie kości.
 11. Koty śpią do osiemnastu godzin dziennie, ale nigdy tak głęboko jak ludzie. Zamiast tego szybko zasypiają i budzą się sporadycznie, aby sprawdzić, czy ich środowisko jest nadal bezpieczne.
 12. Komiksy Kaczora Donalda zostały zakazane w Finlandii, ponieważ nie nosi on żadnych spodni.
 13. Zgodnie z rozporządzeniem brytyjskich sił zbrojnych każdy czołg stacjonujący musiał być wyposażony w specjalny zestaw do robienia herbaty, dzieje się tak za sprawą tego, że o godzinie 17 w Wielkiej Brytanii pije się herbatę. 
 14. W Singapurze zakazane jest żucie gum, palenie papierosów, a także wykorzystywanie windy do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Można dostać za te cyny bardzo wysoki mandat.
 15. Do odtworzenia filmu „LEGO Przygoda” na żywo, potrzebne byłyby ponad 15 milionów klocków oraz 183 figurki LEGO.
 16. Nie istnieją dwa identyczne kocie nosy – każdy z nich jest tak niepowtarzalny, jak u ludzi linie papilarne i ma inny odcisk.
 17. Krokodyl nie może poruszać językiem ani żuć. Jego soki trawienne są tak mocne, że mogą trawić stalowy gwóźdź.
 18. Płeć konia można określić, patrząc za jego zęby.
 19. Świnki morskie i króliki się nie pocą.
 20. Łokcie są czarne od pochylania się na poranną gazetą dlatego, że w gazetach tańszych używa się mało skrobi, która jest środkiem wiążącym w produkcji papieru. Powłoka skrobiowa dodatkowo kontroluje penetrację atramentu w trakcie drukowania.