Najlepsze książki komediowe, które rozśmieszą Cię do łez

Książka, która rozśmieszy czytelnika, musi być odpowiednio skomponowana. W pierwszej kolejności musi się w niej znaleźć dystans do świata, pewna doza dowcipów, a także właściwa ilość szczerości. Książki z humorem są bardzo cenne, szczególnie w cięższych chwilach w życiu, czy też na poprawienie humoru. 

Awaria małżeńska. Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz

„Awaria małżeńska” jest powieścią napisaną w lekkim stylu. Opowiada ona o dwóch mężczyznach, Mateuszu i Sebastianie, którzy ciężko pracują, są odpowiedzialnymi mężami i dość nieporadnymi ojcami. Ich żony miały wypadek autobusowy na skutek czego obowiązkiem mężczyzn staje się również opieka nad dziećmi jak i obowiązki domowe. Czy uda im się wszystkiemu sprostać? 

Książka posiada elementy, które skłaniają do przemyśleń, a także momenty zabawne. Dzięki niezwykle komicznym sytuacjom książka przyciąga czytelnika do przeczytania jej całej. Mężczyzna w książce pokazany jest nie tylko jako dobry partner, ale również jako przykładny ojciec. Pomimo trudnych zadań, jakie spotykają bohaterów radzą sobie oni doskonale. 

Justyna i Ewelina są partnerkami bohaterów książki, które przez wypadek musza pozostać w szpitalu na obserwację na kilka tygodni. Z tego też względu ich mężowie muszą zająć się także ich obowiązkami. Kobiety są sobie obce, jednak łączą je podobne problemy oraz rozterki. 

Jak cię zabić kochanie?  Alek Rogoziński

Książka ,,Jak Cię zabić kochanie?” jest książką kryminalną, ale również dość zwariowaną. Jej bohaterami jest pewne małżeństwo mieszkające w Warszawie. Babcia Kasi – Klementyna wprowadza w ich życie wiele wydarzeń, poprzez które muszą ratować swoje życie. Wszystko dzieje się za sprawą dziedzictwa wielkiego majątku. Babcia Klementyna wyznaczyła małżeństwu czas na wypełnienie warunków, które zawarte są w testamencie. Kasia postanawia więc spełnić jedno z nich zabijając własnego męża. Zadanie byłoby na tyle proste, gdyby to nie, miało być jej pierwsze zabójstwo oraz gdyby również ona nie była ofiarą polowania innych osób, które równie chcą zgarnąć tak duży majątek.  

Cała historia została wymyślona przez autora w taki sposób, aby czytelnik czytając książkę nie był w stanie przewidzieć co się niedługo wydarzy, oraz jakie będzie jej zakończenie. Alek Rogoziński w książce postawił na taki styl pisania, jakiego nie da się podrobić. Książka dzięki temu nie jest nudna – jest ciekawa. 

I że ci nie odpuszczę. Tom I. Kalina w malinach

„I że ci nie odpuszczę” jest romansem połączonym z dużą dawką śmiechu. Opowiada o niedoszłej Pannie młodej, która dowiaduje się tuż przed ołtarzem, że jej przyszły mąż ma zostać tatą dziecka zupełnie innej kobiety. Upokorzona kobieta w ten sposób postanawia skorzystać z jedynego prezentu ślubnego – vouchera i postanawia wyjechać, aby w pełni odpocząć i zaznać luksusów.  Kalina, bohaterka książki trafia jednak do miejsca w zupełnie innym charakterze, niż powinna. Są to dopiero początki jej niespodzianek.