Warto mieć dystans do siebie

Współczesny świat to niestety ciągłe życie w biegu, stres, problemy codzienne. Warto przy tym wszystkim zachować dystans do siebie.

Nigdzie nie zostało w sumie powiedziane, że ludzie posiadający dystans żyją dłużej, ale jedno jest pewne żyją inaczej. Pewnie zastanawiacie się teraz dlaczego? Otóż dlatego, że mają dystans.

W dobie mediów społecznościowych, każdy chciałby chwalić się idealnym życiem. Zarówno prywatnym jak i zawodowym. Wszystko przedstawia się teraz za sprawą zdjęć i fotek. Każdy chciałby pochwalić się jak uprawia sport, spędza wakacje czy też jak wyglądają jego dzieci. Wielu ludzi zapomina, że oprócz tworzenia idealnego życia w Internecie, trzeba zachować dystans.

Jeżeli mieli byśmy zdefiniować dystans na swoim przykładzie, to z pewnością skupilibyśmy się na tym nie jaki jest świat, ale jak go postrzegamy. Dystans jest potrzebny wszystkim. Brak dystansu objawia się jedynie tym, że jesteśmy zbyt poważni. Tutaj również może obniżyć się znacznie nasze poczucie humoru, a to nie o to chodzi. Grunt to dystans, dystans to grunt.