Czy zapachy wpływają na samopoczucie?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego po przyjściu do danego lokalu lub przebywaniu w pewnych konkretnych miejscach od razu odczuwają zmianę emocji. Co ciekawe naukowcy udowodnili, że wpływ na to może mieć m.in. zapach panujący w pomieszczeniu.

Zmiana nastroju poprzez zapach

Może wydawać się to wręcz nieprawdopodobne, ale zapachy rzeczywiście mają w sobie coś, co ma ogromny wpływ na postrzeganą przez nas rzeczywistość. Przede wszystkim zapachy zmieniają nasze emocje. To automatycznie wpływa na nasz obecny nastrój. Za sprawą zapachów możemy wywołać u siebie szczęście, niepokój lub lęk, a także wiele innych emocji.
Tak więc nie bądź zdziwiony lub zdziwiona, gdy perfum osoby przeciwnej płci będzie w jakiś sposób na Ciebie działał. Perfumy mają mieszankę zapachów, którą układają specjaliści znający temat zapachów oraz ich wpływu na człowieka od podszewki. Dlatego wielce prawdopodobne, że perfum męski może uwieść nie jedną kobietę. Szczególnie jeśli będzie to wanilia, która kojąco działa na ludzki organizm. W jaki sposób?

Jak działają zapachy? Uwodząca wanilia

Jeśli zastanawiasz się jaki zapach wpływa na Ciebie w dany sposób, to można sobie nieco to uświadomić dzięki zapachowi wanilii. Dla większość osób jest to zapach, który wywołuje spokój. Posiada ona kojący, słodki i ciepły zapach, który kojarzy się nam wszystkim z przyjemnościami. Stąd też nieprzypadkowo wykorzystywana jest ona w perfumach. Często jest ona nazywana także określeniem uwodzącej, ponieważ jej zapach sprzyja przytulaniu się oraz bliskości drugiej osoby. Nie zdziw się więc, jeśli osoba posiadająca perfum o zapachu lub z dodatkiem wanilii będzie na Ciebie działać w bardzo wyjątkowy sposób. Może to być początkowo bardzo nieświadome, jednak z pewnością, gdy zwrócisz na to uwagę, to naprawdę dostrzeżesz tego typu działanie.