Dlaczego rano wstajesz w złym nastroju? Poznaj 3 powody!

Kolejny raz słyszysz dźwięk budzika i już masz wszystkiego dość? Spokojnie, nie Ty jeden tak masz. Jednak sporo ludzi już sobie z tym poradziło. W jaki sposób? Jakie są sposoby na to, aby każdego ranka wstawać z optymistycznym nastawieniem? Już teraz poznaj ciekawe metody na to, aby każdy dzień zaczynać w taki sposób, który pozwoli Tobie być w dobrym humorze przez cały dzień.

1.Wpuść trochę słońca i wystaw się na świeże powietrze

Co jest najlepszą metodą na dobrze rozpoczęty dzień? Niewątpliwie jest to blask słońca oraz chociaż odrobina świeżego powietrza. Zaciągając wieczorem rolety postępujesz bardzo dobrze, ponieważ organizm najlepiej regeneruje się właśnie w ciemnym pomieszczeniu. Jednak rano szybko wstań z łóżka i odsłoń rolety. Wpadające do pomieszczenia promienie słoneczne powinny pomóc Ci się rozpogodzić. Co więcej warto wyjść na zewnątrz. Jeśli masz podwórko to zrób sobie lekki spacer. Z kolei jeśli mieszkasz w bloku, to skorzystaj z balkonu lub z tarasu. Nabierz powietrza w płuca i ciesz się życiem.

2.Poczekaj z kawą i wypij ją po śniadaniu

Masz nawyk picia kawy od razu po wstaniu? Raczej nie jest to nic dobrego. Pamiętaj, że po całej nocy masz bardzo dużo energii. Dlatego jeśli dodatkowo wypijesz kawę, to po godzinie, dwóch lub trzech możesz odczuwać zmęczenie z powodu słabnącego działania kawy. Dlatego też wypij kawę dopiero w pracy, po kilku godzinach od wstania. Daj sobie szansę na dodatkowy bodziec energetyczny i nie marnuj go zbyt szybko.

3.Przeciągnij się i wstań dopiero po chwili

Od razu po przebudzeniu wyłączasz budzik i idziesz w kolejną drzemkę? Czy może wstajesz niczym zawodnik startujący w zawodach biegowych? Ani jedna opcja, ani druga nie są zbyt korzystne. Jeśli możesz sobie tylko pozwolić, to po przebudzeniu otwórz oczy, poleż i porozciągaj się przez jakiś czas. Pomyśl o dobrych rzeczach i pozytywnie nastaw się na nadchodzący dzień. To z pewnością pozwoli Tobie w dobrym humorze oraz dawką sporej energii wejść w każdy dzień. Powodzenia.