Śmiech jest zaraźliwy i działa niczym magnes

W życiu każdego z nas pojawia się śmiech. I zapewne już większość osób mogła zauważyć, że jest on poniekąd zaraźliwy. Jeśli przebywamy w otoczeniu wesołych osób, to od razu poprawia nam się również nastrój. Dlatego też ludzie uwielbiają przebywać w towarzystwie osób, które dużo się śmieją oraz z natury posiadają radosne usposobienie.

Najlepsze lekarstwo? Dla wielu jest nim śmiech

Sporo osób, gdy tylko odczuwa stres, ból lub złe samopoczucie, to od razu szuka okazji do śmiechu. I wbrew pozorom nie jest to działanie kompletnie bezpodstawne. Otóż nawet wymuszając śmiech u siebie, już po chwili możemy nastawić nasz organizm na zupełnie inne tryby. Stąd też jeśli odczuwasz jakiś dyskomfort, źle się czujesz lub po prostu coś Ciebie niepokoi, to warto oddać się w wir śmiechu. I to niezależnie od tego, czy jesteś akurat w pracy, w domu, czy gdziekolwiek indziej.

Jeśli masz zły humor lub dokuczają Tobie inne problemy świata codziennego, to oddaj się w wir śmiechu. Na pewno dostrzeżesz natychmiastową różnicę w swoim samopoczuciu, a także bądź nawet przede wszystkim różnicę w odbieraniu otaczającej Ciebie w danym momencie rzeczywistości. Co więcej dzięki temu szybko powinieneś także wrócić na właściwe tory.

Wpływ śmiechu na organizm jest ogromny

O wpływie śmiechu na ludzki organizm pisaliśmy już sporo we wcześniejszych artykułach. Jednak warto raz jeszcze zaznaczyć jego pozytywne i prozdrowotne skutki. Przede wszystkim dzięki częstemu śmianiu się możemy pobudzić produkcję endorfin. A to pomoże nam wprowadzić się w lepszy nastrój. Oprócz tego lepiej dotleniamy organizm, co pozytywnie przekłada się na krążenie krwi i pobudzenie organizmu do pracy. Oprócz tego śmiech skutecznie redukuje napięcie oraz stres. Warto zaznaczyć, że pozytywne działanie śmiechu oraz rozluźnienie mięśni można odczuwać nawet do 45 minut po ostatnim wybuchu śmiechu.