Doskwiera zły nastrój i popadasz w stany depresyjne? Przyjrzyj się swojej diecie!

To, co jemy, ma ogromny wpływ nie tylko na ogólny stan naszego zdrowia, ale i na nasz nastrój. Nie powinno dziwić zatem to, iż osoby zagrożone depresją powinny zacząć zwracać większą uwagę na to, co pojawia się na ich talerzach. Zła dieta, niezdrowe pożywienie oraz brak przestrzegania podstawowych nawyków żywieniowych mogą sprawić, że długofalowo taka dieta będzie negatywnie wpływać na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Co jeść, aby nie szkodzić swojemu zdrowie?

Jaka dieta może pomóc w walce o lepszy nastrój? W chwili, gdy depresja i gorszy nastrój zaczynają nam utrudniać życie, warto włączyć do swego menu te produkty, które mają bardzo dobry wpływ na pracę mózgu, a przy okazji poprawiają nasz nastrój. Takich produktów wbrew pozorom jest sporo, a ich moc wiąże się z ich wartością odżywczą. Wiadomo przecież, iż depresji sprzyjają niedobory ważnych witamin i składników mineralnych w ludzkim organizmie. Co dokładnie można zaliczamy do takiej grupy niedoborów?

Jakich witamin i składników mineralnych najczęściej brakuje w organizmie?

W momencie gorszego samopoczucia i stanów depresyjnych, w organizmie może brakować takich składników odżywczych, jak selen, witamina D3+K2, witaminy z grupy B czy kwasy tłuszczowe omega-3. Zdrowa dieta, która ma nas wspierać w walce o utrzymanie dobrej formy psychicznej, nie może się też obejść bez tych produktów spożywczych, które są wartościowym źródłem białka.

Pamiętajmy zatem o owocach i warzywach, sięgajmy po orzechy i tłuste ryby morskie. Ich obecność w menu wyjdzie nam na dobre, może też sprawić, iż będziemy lepiej chronieni przed problemami związanymi z depresją oraz z pogarszającym się nastrojem. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie spędzamy tak dużo czasu na świeżym powietrzu i mamy ograniczony dostęp do słońca. Na końcu warto wspomnieć, że pewien czas temu największe skupisko osób z depresją w Polsce odnotowano w Żuławach Wiślanych. Czy badania sprzed kilku lat przedstawione w tym artykule na stronie informacyjnej Żuław Wiślanych są godne zaufania i oddają rzeczywistość?