Humorystyczne ciekawostki na temat Polski

Bez wątpienia Polska może poszczycić się ogromnym dziedzictwem kulturowym i piękną historią. Nasz kraj jest pod wieloma względami wyjątkowy na tle całego świata, jednak są również pewne informacje i ciekawostki, które przy okazji wzbudzają uśmiech na naszych twarzach. Co to zatem za humorystyczne ciekawostki na temat Polski?

Ciekawostki na temat Polski o zabarwieniu humorystycznym

1. Polska słynie z picia alkoholu. Według statystyk przeciętny Polak jest w stanie wypić nawet do 94 litrów piwa w ciągu roku, co oznacza, że każdy Polak wypija butelkę piwa o wielkości 500 ml co drugi dzień.

2. W Polsce wymyślono picie piwa z sokiem, a więc tzw. grzańca – w innych krajach jest to dość nietypowy sposób picia alkoholu, który jest mało popularny. Trunek ten według ciekawostek podróżniczych ze strony www.opodrozach.pl często jest zamawiany przez turystów w Polsce.

3. Spora część obcokrajowców przez wizytą w Polsce obawia się niedźwiedzi polarnych – uważają oni, że w naszym kraju po prostu niedźwiedzie polarne są na porządku dziennym.

4. Tylko w naszym kraju popularny film amerykański „Kevin sam w domu” stał się wręcz symbolem świątecznym, bez którego nasi obywatele nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia.

5. W Polsce jest zwyczaj dość szybkiego zawierania związków małżeńskich w porównaniu do obywateli innych krajów. Średnio Panna Młoda w Polsce ma 24 lata, z kolei Pan Młody 26 lat.