Śmieszne sposoby na radzenie sobie z upałami

Okres letni to czas, kiedy temperatura w Polsce potrafi wywindować nawet powyżej 30 stopni Celsjusza. Nic więc dziwnego, że sporej ilości osób marzy się jedynie relaks w dogodnych do tego warunkach. Jednak czasami pomysły Polaków potrafią zadziwiać. Zamiast kąpieli w basenie, wybierają oni kąpiel w… śmietniku na śmieci lub też opalają się przez okno w domu. Na jak wiele różnych, a czasem śmiesznych metod radzą sobie z upałami Polacy? Sprawdźmy to!

Zimna kąpiel w koszu na śmieci

Bez wątpienia jednym z najbardziej hitowych zachowań podczas lata są zimne kąpiele w koszu na śmieci. Czy to żart? Okazuje się, że nie. W internecie oraz w mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia, kiedy to mężczyzna wlał sobie zimnej wody do kosza na śmieci, do ręki wziął sobie zimny alkohol w szklance i tak spędzał upalne chwile na własnej działce. Na pewno jest to powód nietypowy, no i zapewne dla wielu osób śmieszny. A jak Wy podchodzicie do tego typu relaksu podczas okresu letniego?

Jeśli również szukasz sposobów na radzenie sobie z upałami, to warto dowiedzieć się co jeść podczas upalnych dni i jak powinna wyglądać dieta w ciepłe dni.

Opalanie się przez otwarte okno w domu

Kolejnym dość często spotykanym zjawiskiem jest opalanie się przez… okno w domu! O tak! O ile jeszcze opalanie na balkonie jest czymś normalnym, to wystawianie jedynie nóg i części tułowia przez okno na poduszkach lub na kocu wydaje się czymś całkowicie niecodziennym. A takie sytuacje również zostały już udokumentowane przez wielu ludzi w różnych częściach kraju. Efekty tego typu zachowań można sprawdzić m.in. w internecie, gdzie również znajdują się zdjęcia z tego typu ekscesów. Oczywiście jeśli już zdecydujemy się na opalanie w taki sposób, to pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie – śmiechy śmiechami, ale w niektórych przypadkach odrobina nieuwagi, tracenie równowagi i już możemy znaleźć się na zupełnie innym poziomie.

Chłodzenie nóg w butlach po wodzie

W okresie letnim sporo osób chodzi boso, w klapkach lub sandałach. Jednak znacznie bardziej odważne są osoby, które zamiast klasycznego obuwia stawiają na… laczki wykonane z butelki po wodach, w których znajduje się zimna woda. Takie wynalazki również praktykuje wiele osób. Widać to także dzięki zdjęciom, które internauci zamieszczają w mediach społecznościowych i w różnych miejscach internetu. Na pewno taki sposób na ochłodzenie ciała jest dość niecodzienny, no i na pewno u wielu osób mógłby wywołać uśmiech na twarzy.