Jak śmiech wpływa na zdrowie?

Często można usłyszeć stwierdzenie, że śmiech to zdrowie. Jak się okazuje, badania naukowe są na to najlepszym dowodem. Jeśli do tej pory nie doceniałeś dobrego humoru, to koniecznie musisz dowiedzieć się, dlaczego warto się śmiać i w jaki sposób śmiech wpływa na zdrowie.

Śmiech pomaga dotlenić organizm

Pierwszą rzeczą, która jest niewątpliwie pozytywnym skutkiem śmiechu jest dotlenienie organizmu. Otóż podczas śmiania się organizm nabiera nawet do 3 razy więcej powietrza, niż ma to miejsce w normalnych warunkach. W ten sposób dynamiczne oddychanie może pomóc organizmowi również w oczyszczeniu płuc z niepożądanych substancji. Co więcej, cały układ krążeniowy jest naprawdę dobrze pobudzany do pracy. Dzięki temu serce zwiększa częstotliwość skurczy, a mózg może zacząć pracować na większych obrotach.

Lekarstwo na stres? Śmiech!

Podczas śmiania się organizm samoczynnie ogranicza wydzielanie się m.in. hormonów stresu. W ten sposób szybko i łatwo można znacząco ograniczyć wydzielanie się hormonów, które negatywnie wpływają na organizm. Co więcej za pomocą śmiechu można zmniejszyć bóle mięśni oraz dokuczliwe bóle głowy. Regularne śmianie się może również pozwolić się zdystansować i nabrać pewnego dystansu do problemów dnia codziennego. To z pewnością powinno pomóc na odzyskać równowagę dnia codziennego.

Śmiech dodaje energii życiowej

Podczas, gdy jesteśmy zmęczeni i brakuje nam energii, warto obejrzeć inspirujące materiały bądź otoczyć się ludźmi, w których towarzystwie dobrze się czujemy. Dodatkowo jeśli dodamy do tego śmiech, to od razu możemy poczuć przypływ pozytywnej energii, a przede wszystkim energii witalnej. Po prostu śmiech zmienia reakcje zachodzące w organizmie. Dzięki temu mamy więcej entuzjazmu oraz automatycznie przybywa nam chęci do życia. Może to być świetny sposób na pobudzenie kreatywności, czy też na realizację ważnych zadań w krótkim czasie.