Pozytywne myślenie a trenerzy rozwoju osobistego

Masz dość wszystkiego, co Cię otacza? Wszyscy Ci mówią, że będzie dobrze, ale Tobie ciężko w to uwierzyć? Masz problem z pozytywnym myśleniem, gdy jest źle? Jeśli masz gorszy okres w życiu bądź po prostu borykasz się z niezrozumieniem od osób trzecich, to po prostu idź przed siebie. Zaraz nieco bliżej przytoczymy sobie temat związany akceptacją różnych stanów emocjonalnych oraz odbieranie rzeczywistości w taki sposób, abyśmy dobrze na nią reagowali. Oto kilka rad, jak zmienić podejście do życia na bardziej pozytywne i nie tylko.

Pozytywne myślenie a „porady” trenerów rozwoju osobistego

W dzisiejszych czasach na każdym kroku można spotkać osoby, które uważają siebie za ekspertów od rozwoju osobistego. Jednak czym tak naprawdę jest rozwój osobisty? Dla większości osób jest to praca nad sobą, swoimi słabościami oraz dążenie do przodu w realizacji swoich celów. Mimo wszystko niemal zawsze w grę prędzej czy później wchodzą emocje. I tutaj zaczyna się walka z myśleniem negatywnym oraz pozytywnym.

Oczywiście raczej każdy powinien wiedzieć, aby negatywne myśli od siebie odsuwać, z kolei przyciągać jedynie te pozytywne. W przypadku dzisiejszych couch’ów często stawiają oni duży nacisk na pozytywne myślenie. Jednak często zapominają lub nie przykładają dostatecznej wagi do pozytywnego działania, a czasami nawet do jakiegokolwiek działania. A należy pamiętać, że to właśnie pozytywne myślenie w połączeniu ze zdecydowanym działaniem może przynieść nam korzyści i spełnienie celów, których oczekujemy.

Dlaczego warto myśleć pozytywnie?

Myślenie pozytywne niesie ze sobą dobre i korzystne rzeczy. Jeśli zaczynasz myśleć pozytywnie, Twój humor i nastawienie automatycznie się zmienia na lepsze. Dzięki temu jesteś w stanie wykonać większą liczbę zadań, a tym samym być bardziej produktywny. A przecież o bycie produktywnym, a przede wszystkim o realizację swoich celów i marzeń chodzi w rozwoju osobistym.

Jeśli chodzi stricte o pozytywne nastawienie, to nie jest ono łatwe do uzyskania i utrzymania. Szczególnie gdy spotykają nas rzeczy naprawdę trudne, zewsząd docierają do nas negatywne informacje, a ponadto otaczają nas ludzie, którzy ciągną nas w dół. Jednakże warto wysilić się i pomyśleć co można zrobić lub zmienić, aby w końcu zacząć żyć na sto procent i w pełni pozytywnie.

Pamiętaj, że aura jaką roztaczasz myśląc pozytywnie, wpłynie też korzystnie na Twoje otoczenie. W ten sposób automatycznie będzie ono wówczas bardziej sprzyjające. Co więcej jeśli siejesz złą energię, to taką samą otrzymasz. Próbując chociaż w niewielkim stopniu wskrzesić w sobie pozytywne emocje zmieniasz całą aurę i tym samym ludzie otaczający Cię, będą Ci bardziej sprzyjający. Nikt nie chce otaczać się marudnymi ludźmi, którym wiecznie jest źle. Ty również o tym pamiętaj, aby w swoim życiu blisko trzymać osoby wartościowe oraz takie, które żyją zgodnie z Twoimi zasadami życiowymi.