Jaki jest najsmutniejszy kraj na świecie?

Wśród rozmów ze znajomymi często przewija się temat, aby wyjechać do kraju, który według rankingów jest uznawany za najszczęśliwszy na świecie. Przypomnijmy, że w opublikowanym w 2018 rankingu World Happines Report 2018 okazało się, że najszczęśliwszym krajem jest Finlandia. Jednak czy ktokolwiek wie jakie państwo znalazło się na ostatnim miejscu?

Burundi najsmutniejszym państwem na świecie

Najsmutniejszym krajem na całym świecie w rankingu World Happines Report 2018 wybrano Burundi. Na pewno nie jest to zaskakujący wybór. Kraje z Afryki Wschodniej po prostu mają jedne z najgorszych warunków do życia. To właśnie stamtąd pochodzą kraje, które niemal zawsze zamykają rankingi związane ze szczęśliwością w poszczególnych miejscach na Ziemi.

Skandynawia na czele a Polska w TOP 50

Na czele rankingu World Happines Report 2018 znalazły się kraje skandynawskie. To właśnie Finlandia, Norwegia oraz Dania zdominowały ranking dotyczący poziomu szczęścia w zależności od kraju. Warto dodać, że Polska znalazła się w TOP 50, zajmując 42. miejsce. Jest to lepsza pozycja niż chociażby Włochy, które znalazły się na 47. pozycji. Warunki do życia w naszym kraju z roku na rok wydają się coraz bardziej przychylniejsze, tak więc nic dziwnego, że wzrasta również poziom szczęścia obywateli.