Zdarzają Ci się gorsze dni? Przygotuj listę z zadaniami do wykonania

Entuzjazm oraz motywacja do pracy na pewno jest bardzo doceniana przez wszystkich z nas. Jednak nie zawsze można polegać na dobrym samopoczuciu i motywacji, ponieważ niejednokrotnie możemy po prostu obudzić się i wstać lewą nogą. Gdy od samego rana nie dopisuje nam humor i narzekamy na zły nastrój, to warto po prostu skupić się na czynnościach do wykonania i przygotować listę to do.

Zadania wypisane na liście

Lista, na której znajdują się wszystkie czynności do wykonania danego dnia na pewno może okazać się pomocna i wręcz niezbędna, gdy chcemy produktywnie wykorzystać dzień. Odczuwając zmęczenie, znużenie i znudzenie, na pewno może nam brakować chęci do pracy. Do tego dochodzi zły nastrój i można powiedzieć, że koło się zamyka. Bardzo dobrym pomysłem w takich sytuacjach jest to, aby skupić się na tym, co mamy do zrobienia.

Na przygotowanej liście powinny znaleźć się zadania i czynności, które są pewnego rodzaju minimum, które wykonamy danego dnia. Na pewno po ich wykonaniu poczujemy się lepiej, a na pewno nie będziemy mieli poczucia straconego dnia.

Co do zadań, to mogą to być czynności niemal wszystkie, posegregowane od najtrudniejszych po najprostsze. Jeśli aktywnie ćwiczymy, to na pewno warto, aby takiego dnia zabrać się do wykonania treningu, o ile na dzisiaj przypada nam dzień treningowy. Dzięki temu popracujemy nad własną samodyscypliną i udowodnimy sobie, że robimy to co sobie zakładamy. Nie powinno również zabraknąć zadań związanych z pracą, obowiązkami rodzinnymi i domowymi, czy też przyjemnością.

Zaplanuj odpoczynek

Gorsze dni mogą zdarzyć się raz na jakiś czas, a mogą też pojawiać się permanentnie. O ile będą to sytuacje jednorazowe, to wtedy na pewno warto zacisnąć zęby i po prostu robić swoje. Jednak gdy gorsze dni będą zdarzały się regularnie i coraz częściej będą krzyżowały nam plany, to powinniśmy zgłębić się w temat naszego zdrowia, relacji towarzyskich oraz ogólnego zdrowia psychicznego. Przede wszystkim dlatego, że to być depresja. Jednak nie wyciągajmy pochopnych wniosków i dokładnie sprawdźmy czym różni się jesienna chandra od depresji. Być może przyda nam się jakiś urlop, wakacje lub po prostu odpoczynek od codzienności, dzięki czemu będziemy mogli na nowo uporządkować swoje cele i plany, aby ruszyć z pełnym entuzjazmem?