Poznaj 3 naprawdę śmieszne ciekawostki, które śmieszą i nieco szokują

Na świecie istnieją różne prawa, zasady i obyczaje. W każdym zakątku świata można spotkać się z innymi ludźmi i inną kulturą. To sprawia, że niektóre rzeczy dla nas są inne, a nawet i zabawne. Dlatego w niniejszym artykule wymienimy sobie 3 ciekawostki, które doprowadzą nas do śmiechu.

Zakaz walki na poduszki w Niemczech

W kraju naszych zachodnich sąsiadów nie można urządzać sobie zabawy w formie tzw. walki na poduszki. Z jakiego powodu? Otóż w prawie niemieckim poduszki są uznawane za broń. To sprawia, że zatem nie można urządzać sobie bitew z poduszkami. Jak więc widać, nawet u naszych sąsiadów możemy spotkać się z obyczajami, które dla nas są po prostu dziwne, a nawet i zabawne.

Nie można spuszczać wody w toalecie po 22:00

Niecodzienny, a dla nas na pewno dziwny jest przepis dotyczący korzystania z ubikacji na terenie Szwajcarii. Otóż w tym kraju nie można spuszczać wody w ubikacji po godzinie 22:00. Na pewno dla Polaków jest dziwne, a zaraz i śmieszne. No przyznajmy, kto z nas choć raz nie korzystał z toalety w godzinach wieczorno-nocnych? Dla wielu osób jest to po prostu wręcz norma.

Lubisz kurczaki z KFC? Przepis jest tajnie chroniony

Na pewno każdy z nas choć raz próbował kurczaków z KFC. Okazuje się, że przepis na nie jest tajnie chroniony. Został on spisany ołówkiem i znajduje się w zaprojektowanym na potrzeby jego przechowania skarbcu. Na pewno więc dotarcie do przepisu na kurczaki z KFC nie jest łatwym zadaniem. Wydaje się to nieco śmieszne, że w dzisiejszych czasach przepis jest na kartce napisany ołówkiem. Ale może ma to po prostu wymiar symboliczny i historyczny? Jak myślicie?

Więcej śmiesznych i humorystycznych ciekawostek można poszukać także na portalu humorpage.pl.