Śmiech to zdrowie. Poznaj 3 powody, dla których warto się śmiać

Polacy w powszechnej opinii uważani są za dosyć oschłe społeczeństwo, które nie zawsze obnosi się dobrym poczuciem humoru. Jednak czy tak jest naprawdę? W rzeczywistości coraz częściej jest nieco inaczej, ponieważ obywatele Polski na całym świecie są dosyć zabawni i chętnie się śmieją. Z badań wynika, że to bardzo dobra cecha, ponieważ śmiech to zdrowie. Już teraz poznaj 3 powody, dla których warto codziennie zapewnić sobie odpowiednią dawkę śmiechu.

1.Niższy poziom stresu i lepsze zdrowie

Naukowcy już dawno udowodnili, że codzienna dawka śmiechu i radości przyczynia się do obniżenia poziomu kortyzolu w organizmie. Z kolei kortyzol jest hormonem, który przyczynia się do powstawania stresu oraz innych nieprzyjemnych zmian. Stąd też podwyższony poziom kortyzolu warto redukować chociażby za pomocą śmiechu. To wszystko ma wpływ również na długość życia. Im więcej radości, śmiechu i mniej stresu w życiu, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy przez wiele lat żyć w pełni zdrowia.

2.Więcej energii do działania

Śmiech od razu wprowadza nas w lepszy nastrój, z kolei to automatycznie przekłada się na poczucie mocy, siły oraz chęci do działania. Nic więc dziwnego, że osoby, które na co dzień są wesołe i dużo się śmieją, często są również o wiele bardziej energiczne. W ten sposób w ciągu dnia są one w stanie zrealizować więcej działań i czynności, które dodatkowo nie wymagają od nich aż tak dużo wkładu, niż u osób, które muszą zmagać się nie tylko z zadaniami, ale także swoim niesprzyjającym nastrojem.

3.Pozytywny wpływ na otoczenie

Osoby, które dużo się śmieją są o wiele lepiej odbierane przez otoczenie. Ponadto powszechnie wiadomo już, że śmiech jest po prostu zaraźliwy. Stąd też wiele osób uwielbia przebywać pośród osób, które tryskają pozytywną energią na co dzień. Jedna pozytywna osoba w towarzystwie może wpłynąć na zachowanie innych osób, dzięki czemu wszyscy od razu czują się przyjemniej.