Wyjątkowo dobra rozgrzewająca herbata, która poprawi humor w zimowy wieczór

Zdecydowana większość osób najlepsze samopoczucie odczuwa w okresie wiosenno-letnim. Nadejście jesieni, a następnie zimy to czas, kiedy samopoczucie potrafi się zachwiać, a wielokrotnie nawet bardzo podupaść. Stąd też warto zawczasu przygotować sobie ciekawe zajęcia i sposoby, które będą nam w stanie umilić czas, a w konsekwencji poprawić humor w chłodniejsze, ciemniejsze i bardziej ponure dni. Jednym z takich sposobów może być rozgrzewająca herbatka.

Rozgrzewająca herbata na poprawę nastroju

Bardzo dobra rozgrzewająca herbata na zimowe wieczory to coś, co na pewno spodoba się wielu osobom. Po ciężkim dniu w pracy, podczas choroby, czy też w momencie zachwiania emocjonalnego, warto usiąść sobie w spokoju i wypić rozgrzewającą herbatę. Szczególnie, że jest ona bardzo prosta w przygotowaniu, a smakuje naprawdę wyjątkowo.

Jak przygotować rozgrzewającą herbatę na chłodne jesienno-zimowe wieczory?

Do przygotowania tej herbaty potrzebne nam będą następujące składniki: 2 łyżeczki czarnej herbaty, 2 jabłka, kawałek korzenia imbiru, kilka kawałków kory cynamonu, po kilka goździków i ziaren cynamonu, 1 średnia cytryna, miód, anyż.

Przygotowanie – herbatę zalejmy litrem wrzątku, a kiedy się zaparzy, odcedźmy. Przelejmy ją do rondla. Jabłka umyjmy, pozostawmy ze skórką. Wrzućmy do naparu herbaty, Obierzmy też ze skórki korzeń imbiru. Pokrójmy go w plasterki. Również wrzućmy do rondla z herbatą. Dodajmy połamane na mniejsze części kawałki kory cynamonu. Natomiast cytrynę sparzmy, wyszorujmy. Zetnijmy cienko skórkę, dodajmy do herbaty. Wrzućmy do naparu kilka goździków oraz ziaren kardamonu. Całość ogrzewajmy na małym płomieniu około 10-11 minuty czasu. Gorącą herbatę rozlejmy do szklanek. Doprawmy do smaku naturalnym miodem oraz sokiem wyciśniętym z cytryny. A jeśli chcemy możemy według naszego uznania włożyć do szklanek jabłka oraz anyż.

Idealny napój na okres jesienno-zimowy

Dzięki przygotowaniu ciepłej herbaty, czas w jesienno-zimowe dni może nam upływać zdecydowanie przyjemniej. Jeśli chcemy poczuć się dobrze, relaksująco, a po tym wszystkim czuć naprawdę odprężenie, to warto herbatę przyrządzić sobie na wieczór w naprawdę wyjątkowej scenerii. Podczas delektowania się ciepłym napojem warto zastanowić się nad ważnymi dla nas sprawami i pomyśleć, co dobrego możemy zrobić dla siebie teraz i w dniu jutrzejszym.