Escape room, a więc znakomity sposób na wspólną zabawę

Wielu z nas zastanawia się nad tym, jak spędzać czas ze znajomymi lub z bliskimi osobami z naszej rodziny. O ile zorganizowanie czasu może być łatwe w przypadku dalszych znajomych, ponieważ widzimy się raz na jakiś czas, to jednak w kontaktach z najbliższymi musimy często nieco bardziej pokombinować, aby przyjemnie spędzić czas. W dzisiejszych czasach jest jednak sporo ciekawych propozycji w tej kwestii. Jedną z nich są Escape roomy, które cały czas zyskują na popularności.

Czym jest escape room?

Escape room, czyli inaczej zwany pokój zagadek, to gra przeznaczona zarówno dla par, całej rodziny, jak i dla grup przyjaciół. Cała zabawa polega na tym, że zostajemy zamknięci w pokoju, a żeby się wydostać musimy rozwiązać szereg zagadek, które umożliwią nam wyjście z pokoju. Oczywiście uczestnicy, którzy zostaną zamknięci w pokoju zagadek, mają ograniczony czas na wyjście z pomieszczenia. Jeśli im się nie uda, to pracownik otwiera drzwi. Z kolei jeśli uczestnicy z powodzeniem rozwiążą wszystkie zagadki, to po prostu opuszczają samodzielnie pokój. Warto dodać, że każdy Escape room posiada inne zagadki do rozwiązania. Można więc regularnie odwiedzać takie miejsca i móc korzystać cały czas z takiej formy rozrywki.

Świetny sposób spędzania czasu

Escape room to świetny sposób na zacieśnienie więzi w grupie przyjaciół. Dzięki wspólnej pracy szybciej możemy wydostać się z pokoju zagadek. Ceny takiej zabawy to około 150 złotych za pokój, co przy grupie kilkuosobowej nie jest dużą kwotą. Na naszą zabawę mamy wyznaczony czas, z reguły godzina lub dwie na ucieczkę z pokoju. Jeśli nam się nie uda to drzwi otworzy nam pracownik.

Czy Escape roomy są bezpieczne?

Niektóre osoby mają obawy co do tego, czy taka forma rozrywki jest bezpieczna. Czas więc na to, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Jasno możemy stwierdzić, że Escape room jest bezpieczny. Uczestnicy w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa mogą w każdej chwili przerwać zabawę, jeśli stwierdzimy, że to nie dla nas.