Zadbaj o humor, ponieważ złość piękności szkodzi – dlaczego nie warto się stresować?

Wiele osób narzeka na zły humor i nastrój w ciągu całego dnia. Taki stan potrafi się utrzymywać przez kilka dni, tygodni, miesiące, a nawet lata. Warto jednak temu zaradzić, ponieważ może to się przerodzić w nawykowe narzekanie lub nawykowy zły humor. A powodem, dla którego warto czuć się dobrze, mieć dobry humor i ciągle pałać szczęściem jest nasz wygląd. Ciągły brak spokoju odbija się na naszym zdrowiu, a co za tym idzie również i naszym wyglądzie. Sprawdźmy jak wygląda to w praktyce.

Negatywne oddziaływanie stresu na zdrowie

Lata temu specjaliści udowodnili, że stres i niepokój mają wpływ na wiele zakresów życia człowieka. Mało kto jednak pamięta, że permanentny zły humor wpływa również negatywnie na nasze życie. I to nie tylko na problemy z ciśnieniem, zwiększone ryzyko raka, czy też inne problemy zdrowotne tego typu. Mowa także o innych skutkach takiego stanu rzeczy. Stres osłabia serce i odporność organizmu, ale również z powodu stresu zaczynam tracić włosy, pogarsza nam się cera, czy też słabsze są nasze paznokcie. Gdy się denerwujemy to wręcz dosłownie zajadamy problemy i zaczynamy przybierać na wadze.

Jak zwalczać skutki stresu?

Stres potrafi powodować nieodwracalne skutki w naszym organizmie. Powyżej wymieniliśmy sobie kilka negatywnych skutków dla ludzkiego organizmu. Aby temu zapobiec i zwalczyć skutki stresu powinniśmy:

  • zadbać o naszą czuprynę i jak najszybciej do codziennej pielęgnacji włączyć preparaty wzmacniające np. szampony i ampułki. Co 2-3 mycia warto stosować płukanki ziołowe,
  • rozpieszczać nasza skórę kremami walczącymi ze stresem oksydacyjnym, który powoduje, ze cera szarzeje i jest odwodniona. Oprócz tego warto wzbogacić naszą dietę w warzywa z witaminami A, C, E,
  • jeżeli zaś chodzi o naszą tuszę starajmy się nie zajadać słodyczami. Tylko chwilowo poprawimy sobie humor, lepiej wyjść z domu i stres „rozchodzić”.

Starajmy się nie denerwować i znajdźmy sposób na rozładowanie stresu. Najlepiej, aby wiązał się on z jakąś dyscypliną sportu. Może właśnie teraz zmotywuj koleżankę do działania i wspólnie pobiegajcie, a przy okazji porozmawiajcie o nurtującym was problemie? Na pewno jest to dobry powód do tego, aby zacząć żyć zdrowo i aktywnie.