Jak joga może wpłynąć na szczęście? Poznaj 3 fakty

Praktykowanie jogi rozważa coraz więcej osób. Początkujące osoby często jednak przed pierwszymi zajęciami starają się pozyskać jakieś informacje na temat tego, w jaki sposób joga może podnieść jakość życia. W większości przypadków takie osoby słyszały już, że joga jest dobra na stres, relaksację ciała i umysłu oraz na poprawę koncentracji. Jednak czy są to fakty, czy może jednak mity? Sprawdźmy to!

1.Zmniejszenie lęku

Badania prowadzone na osobach, które regularnie praktykują jogę wskazują, że naprawdę może ona skutecznie zmniejszać lęk. Za przykład może posłużyć badanie z 2013, kiedy to grupa młodych muzyków została poddana testom. W ich przypadku joga pozwoliła zmniejszyć lęk przed występami publicznymi, zarówno w grupie, jak i solo. Warto więc wdrożyć jogę na stałe do swoich nawyków, jeśli odczuwamy stany lękowe bądź niepokój przed wystąpieniami publicznymi.

2.Poprawa nastroju

Osobom, które borykają się ze stresem oraz niskim samopoczuciem często zaleca się, aby spróbowali oni jogi. W rzeczywistości mało kto słucha takich porad i często jest to lekceważona wskazówka. Niestety to błąd, ponieważ joga naprawdę pozytywnie wpływa na człowieka, zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym. Osoby, które regularnie praktykują tego typu aktywność fizyczną zaznaczają, że już około 10-tygodni starczy do tego, aby poczuć pozytywne efekty

3.Lepszy sen i regeneracja

W dzisiejszych czasach od groma ludzi cierpi na bezsenność. Jest to spory problem, który wynika przede wszystkim z szybkiego pędu, ciągłej gonitwie za pieniędzmi, a także prowadzeniem zbyt intensywnego trybu życia. U wielu osób brakuje chwil wyciszenia, kiedy organizm może wrócić na swoje obroty, a my możemy w pełni dostrzec piękno otaczającego nas świata. Dlatego też regularnie praktykowana joga sprawia, że dana osoba może się wyciszyć i lepiej poznać swoje wewnętrzne pragnienia. Oprócz tego joga wykonywana przed snem pozytywnie wpływa na wyciszenie organizmu oraz uspokojenie funkcji życiowych, dzięki czemu szybciej zapadamy w sen i możemy lepiej się zregenerować.