Masz problemy ze snem? To może być powód złego samopoczucia

Cały dzień chodzisz zaspany, a gdy nareszcie się położysz – nie możesz zasnąć. Badania wykazują, że problemy ze snem i chronicznym zmęczeniem dotykają coraz większej ilości osób. Stres, tempo życia, niezdrowa dieta i nieregularne pory snu – czynników takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele. Jak sobie z tym poradzić?

Wdróż odpowiednie nawyki w swoim życiu

Na szczęście kilka prostych zmian – wprowadzenie paru nowych nawyków i ograniczenie szkodliwych – może szybko dać widoczne efekty. Takie rzeczy, jak przewietrzenie sypialni przed snem, czy zwracanie uwagi na to, by położyć się odpowiednio wcześnie, same w sobie korzystnie zaowocują. Uprawianie sportu, chociażby porannej gimnastyki, rezygnacja z używek, na przykład zastąpienie nadmiernej ilości kawy wodą z cytryną lub naparem yerba mate, skrócenie czasu korzystania z mediów społecznościowych na rzecz kontaktu z naturą – jest wiele nieoczywistych i łatwych do wprowadzenia zmian codziennego zachowania, które pomogą zwalczyć problemy ze snem.

Wspomóż się odpowiednią suplementacją

Nie u wszystkich wprowadzenie odpowiednich nawyków może pomóc w lepszym śnie. Niektórzy mogą spać naprawdę długo, jednak słaba jakość snu sprawia, że nie regenerują się on w pełni. Wtedy układ nerwowy dalej może być przemęczony, a to znacząco wpływa na gorszy humor i złe samopoczucie. Dokładny opis procesów występujących w momencie braku pełnej regeneracji oraz braku odpowiedniej ilości snu został opisany na portalu https://www.rynekfarmaceutyczny.pl. W takich przypadkach możemy spróbować suplementacji melatoniną – melatonina jest naturalną substancją wydzielaną przez mózg, odpowiadającą za regulację snu. A jeśli i to nie pomoże – zapisać się na wizytę u lekarza. Nie bagatelizujmy kwestii snu. Sen jest okresem regeneracji organizmu – dlatego zdrowy sen jest niezbędny nie tylko dla satysfakcjonującego życia, emanowania szczęściem i dobrym humorem, czy też dla tego, byśmy posiadali siły do codziennych zadań i spełniania marzeń. Odpowiednia ilość i jakość snu pomaga również ustrzec się wielu groźnych chorób.