Opowiadanie dowcipów podczas spotkań towarzyskich

Zapewne niejedna osoba lubi opowiadać dowcipy podczas spotkań towarzyskich. Spotkania ze znajomymi bądź w gronie rodzinnym są świetną okazją do tego, aby rzucić śmieszną sentencję lub opowiedzieć nawet pełny dowcip. Nie raz okazuje się, że takie żarty potrafią rozluźnić atmosferę i spowodować, że rozmowa dalej toczy się znacznie lżej i przyjemniej.

Żarty podczas spotkań ze znajomymi i nie tylko

Zalety opowiadania dowcipów są tak naprawdę niezliczone. Dzięki nim możemy rozluźnić napiętą atmosferę, pokazać swoje nieco żartobliwe oblicze bądź po prostu doprowadzić całe towarzystwo do łez. Na pewno nie raz i nie dwa zdarzyło się, że taki żart po prostu warto opowiedzieć. Niezależnie czy jest to spotkanie rodzinne, mała impreza ze znajomymi, czy nawet randka z nowo poznanym partnerem. Oczywiście, aby jednak opowiedziany żart i dowcip okazał się trafiony, powinniśmy dobrać jego ton i przekaz do kontekstu.

Jakie dowcipy warto przytaczać podczas spotkań?

Często możemy spotkać się z opinią, że jeśli mamy opowiedzieć słaby żart, to lepiej w ogóle go nie wypowiadać. Nie ukrywajmy, że coś na pewno w tym jest. Szczególnie jeśli żart opowiadany jest wśród nowo poznanych nam osób. Czasami taka „wtopa” już na początku znajomości lub spotkania z nowymi osobami może sprawić, że zamkniemy się w sobie.

Pamiętając o powyższych zasadach na pewno możemy dojść do wniosków, że żarty należy opowiadać adekwatnie do sytuacji. Jeśli jesteśmy na spotkaniu rodzinnym to możemy czuć się znacznie swobodniej, niż na spotkaniu biznesowym. Jednak nie należy też się ograniczać. Możemy w dowolny sposób wykorzystywać naszą naturalność i swobodę w wypowiadaniu żartów. Na pewno dobre dowcipy i żarty rzucone w odpowiednim momencie i w dobrym kontekście mogą nam tylko pomóc. Z kolei nietrafione żarty nie zawsze mogą okazać się gwoździem do trumny. Przecież to tylko żart… Mimo wszystko pamiętajmy, aby zawsze samodzielnie wyczuć sytuację, a gdy po prostu dowcip nawinie nam się na język, to warto go powiedzieć.