Osoby z wyższym poziomem szczęścia lepiej radzą sobie w życiu

Od lat wiele osób narzeka na to, że ma problem z kończeniem zadań, czy też realizowaniu swoich celów. Okazuje się jednak, że taki problem dotyczy znacznie częściej osób, które mają niższy poziom szczęścia i na co dzień emanują mniejszą radością. Z kolei osoby, które mają wysoki poziom szczęścia i dobrze czują się sami ze sobą, znacznie optymistyczniej podchodzą do życia i lepiej sobie radzą z realizacją własnych celów i codziennymi zadaniami.

Wpływ nastroju na realizację zadań i dążenia do własnych celów

Wraz z nadejściem nowego roku wiele ludzi bardzo dużo planuje. Ludzie wręcz marzą o tym, jak potoczy się dla nich nowy rok. O tym co będą mogli robić, czym się zajmować oraz jak będzie toczyć się ich życie. Z biegiem czasu jednak realizacja zadań przechodzi na drugi plan. Dlaczego tak się dzieje? Jedną z głównych przyczyn najprawdopodobniej jest to, że wraz z nowym rokiem wszystkim osobom towarzyszy duża motywacja, a wraz z nią wysoki poziom szczęścia.

Motywacja do działania, realizacji swoich celów i wypełniania codziennych obowiązków niestety z biegiem czasu się kończy. Najprawdopodobniej spowodowane może to być tym, że codzienność zaczyna nas nudzić, cele postawiliśmy sobie niezbyt dobrze, a stare nawyki dają o sobie ponownie znać. Wtedy automatycznie poziom szczęścia i nasz codzienny humor i zadowolenie spadają w dół, a następnie koło się po prostu zatacza i zamyka, przez co dalej tkwimy w tym samym miejscu.

Osoby szczęśliwsze z reguły działają znacznie lepiej i efektywniej

Każdemu z nas może trafić się gorszy dzień. Wtedy automatycznie czujemy się gorzej, nie mamy ochoty na realizację wszystkich zadań sobie postawionych, a nawet jeśli je wykonujemy, to nie jesteśmy efektywni tak jak wcześniej. W prosty sposób możemy zauważyć, że takie zachowania często są związane z naszym nastrojem. Wstając lewą nogą często odczuwamy gorszy nastrój Nie emanuje w nas tak duża pewność siebie jak wcześniej, a przede wszystkim nie odczuwamy szczęścia. W taki sposób niemal od razu skazujemy się niemal na porażkę tego dnia i wszystkie nasze plany mogą zostać zniweczone szybciej, niż nam się wydaje.

Na powyższych przykładach w bardzo prosty sposób możemy dojść do wniosków, że osoby z wyższym poziomem szczęścia oraz wysoką pewnością siebie znacznie lepiej radzą sobie w życiu. Oczywiście poziom szczęścia zależny jest od wielu zmiennych. Niektóre osoby emanują szczęściem, pozytywną energią i przyjaznym nastawieniem od samego urodzenia. Niewątpliwie to one przyciągają do siebie dobrych ludzi oraz dobrze czują się sami ze sobą. Ma to niewątpliwie wpływ na to, że ich życie toczy się właśnie w taki sposób, jaki sobie wymarzyli. Jeśli więc chcesz osiągać życiowe cele, dobrze radzić sobie na co dzień i po prostu spełniać się na określonych płaszczyznach, to warto zacząć zwracać uwagę na szczęście w życiu i nastrój każdego dnia.