Codzienne rytuały, które pomogą idealnie rozpocząć dzień

Zmobilizowanie ciała do wstania z łóżka wymaga czegoś więcej niż tylko motywacji. Niektóre osoby stosują tzw. rytuały poranne, które pozwalają im zawsze zaczynać dzień w idealny sposób. Może Ty również daj sobie możliwość takiego traktowania siebie i przyjmij małe rytuały, które sprawią, że będziesz chciał rozpocząć dzień niezależnie od humoru, nastroju i obowiązków dnia codziennego?

Rytuały, które zmienią Twoje poranki i całe dnie

Dlaczego każdego ranka jesteś dla siebie taki surowy i bez perspektyw na dobry dzień? Zmień to od kolejnego poranka i jak tylko postawisz stopy na ziemi, poświęć czas na rozciąganie i trochę ruchu. Nalej sobie szklankę wody, aby uzupełnić odwodnienie z nocy i zjedz dobre śniadanie z muzyką w tle. Nie pomijaj tego! Jeszcze o tym nie wiesz (bo używasz pozytywnego myślenia po przebudzeniu), ale to da Ci siłę, której potrzebujesz, by zmierzyć się ze słynną stertą teczek z tekstami, które czekają na Ciebie na biurku. Oczywiście weź również prysznic, najpierw z gorącą wodą, aby delikatnie obudzić swoje ciało, a następnie z zimną wodą, aby dodać Ci energii.

Zadbaj o siebie również wieczorem

Oprócz tych małych porannych rytuałów, pamiętaj, aby przyjąć dobre nastawienie przed snem. Twój wewnętrzny zegar czuje potrzebę rozwijać niektóre przyzwyczajenia tak jak iść łóżko przy stosunkowo stałymi czasami, znać że potrzeba dla godzin sen jest zazwyczaj między 6 i 8 godzinami. Jeśli wiesz, że nie uda Ci się przebrnąć przez następny dzień, albo że zapomnisz połowy rzeczy, które musisz zrobić, przygotuj swoje rzeczy na noc przed wyjściem. Niezależnie od tego, czy chodzi o akta, które musisz przynieść do biura, czy o ubrania, które zamierzasz założyć. Naucz się oczyszczać swoją głowę przed snem, abyś nie myślał zbyt wiele i mógł dobrze spać (i lepiej się obudzić następnego dnia). To opróżnianie polega również na rezygnacji z pewnych przedmiotów na dwie godziny przed zaśnięciem. Jak telefon komórkowy, iPod lub tablet cyfrowy. Nawet bardzo krótka ekspozycja na ekrany i ich światło może wpływać na sen setek milionów ludzi na całym świecie.

Powiedz „tak” budzikom nowej generacji

Czy znasz różne cykle snu? Istnieją cztery etapy, które składają się na noc: lekki sen, głęboki sen wolnofalowy, głęboki sen i sen REM. Cykle te trwają średnio od 90 do 120 minut i występują od trzech do pięciu razy w ciągu nocy. Gdy śpiący jest w głębokiej fazie snu, jest to najgorszy czas, aby wstrząsnąć go lub ją z łóżka, ponieważ jest to okres, kiedy ciało odzyskuje. Przerwanie cyklu snu może być destrukcyjne dla organizmu. Śpiący budzi się z uczuciem nienaprawionego zmęczenia. Oczywiście Twój budzik nie zna tego pojęcia i nie dba o nie! Nie nowa generacja budzików! Darmowe i płatne aplikacje mobilne pozwalają obudzić się o właściwej porze. Analizując odgłosy wydawane w nocy i wnioskując o ruchach użytkownika, budziki te są w stanie dostosować się do cykli snu i wynegocjować delikatne budzenie zgodnie z ustawionym przedziałem czasowym.