Dylemat pomiędzy spotkaniem z rodziną a ze znajomymi? Pamiętaj o sobie i samopoczuciu

Człowiek musi każdego dnia podejmować wiele decyzji. W zasadzie nasze życie to zlepek podjętych decyzji. Często podejmujemy je nieświadomie. To błąd, ponieważ każde nasze działanie powinno być poparte konkretnymi argumentami, pochodzącymi z naszego wnętrza. Jedno jednak jest pewne, że każdy uwielbia spędzać wolny czas w jak najbardziej przyjemny sposób. Czym w takim razie powinniśmy sugerować się, wybierając spotkanie z rodziną lub ze znajomymi?

Spędzanie wolnego czasu kiedyś a dziś

Rodzina jest najważniejsza dla każdego człowieka niezależnie od tego jakie stosunki są obecnie pomiędzy członkami rodziny. Jednak coraz częściej wybieramy czas wolny w gronie znajomych kosztem właśnie najbliższych. Osoby starsze doceniają to, że spędzanie czasu wolnego dla każdego jest inną formą. Zaznaczają jednak, że powinniśmy zwracać uwagę na rodzinę. Argumentują oni to tym, że często możemy nie zauważyć problemów jakie mogą nas dotyczyć lub tego, że ktoś z rodziny może potrzebować właśnie naszej pomocy.

Z kolei co do spotkań ze znajomymi, to uważają oni, że spędzanie czasu wolnego z przyjaciółmi jest bardzo ważne, lecz niekoniecznie musimy za każdym razem tak go spędzać. Starsi starają się przekonać młodych, że czas wolny z rodziną może być równie przyjemny, a może i nawet ciekawszy. Uświadamiają oni młodych, że z rodziną możemy o wszystkim porozmawiać. Na przykład przy grze planszowej jakiegoś wieczoru lub po prostu podczas przesiadywania w miłej atmosferze oglądając jakiś film. Podczas takiej formy spędzania czasu wolnego budujemy i wzmacniamy swoje relacje, przez co łączy nas z nimi co raz to większa więź rodzinna.

Czym kierować się podczas organizacji spotkań i budowania więzi z innymi?

Mając do wyboru spotkanie z rodziną lub też ze znajomymi musimy pamiętać także o sobie. Musimy po prostu wiedzieć, co nam w duszy gra. Raczej nie ma sensu robienie niczego na siłę. Po prostu każdy ma inne priorytety, odmienny światopogląd i inne cechy osobowości, chociażby te związane z potrzebą relacji rodzinnych. Nie należy jednak popadać ze skrajności w skrajność. Warto zadbać o rodzinę, jak i o znajomych. Z kolei jeśli drugiej stronie również na nas zależy, to na pewno będą respektować nasze decyzje, niezależnie od tego, jakie one by były.

Zachowanie pewnego rodzaju równowagi w relacjach oraz trzymanie się swoich zasad i wewnętrznego głosu powinno być dla nas priorytetem do zachowania wewnętrznego spokoju i spójności. To powinno okazać się pomocne, a nawet niezbędne w długofalowym utrzymaniu dobrego samopoczucia i wewnętrznie dobrego nastroju.