Poranne zmęczenie i brak nastroju? Sprawdź jak temu zaradzić

Budzenie się w dobrej formie i z uśmiechem to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Jak dobrze wiemy, sen jest odpowiedzialny za nasze dobre samopoczucie. Dlatego brzmiący budzik o nieodpowiedniej godzinie może szybko wywołać więcej niż nieprzyjemne skutki dla reszty poranka i wpłynąć na codzienne życie oraz relacje zawodowe. Dlatego jeśli również masz problem z porannym wstawaniem i zły nastrojem o poranku, to kilka wskazówek i dobrych nawyków do przyjęcia może pomóc pozbyć się zrzędliwej natury o poranku.

Spraw, by poranek był jedną z najlepszych pór dnia.

Oczywiście, gdy zabrzmi budzik, zawsze możesz pomyśleć o stresujących spotkaniach, które czekają cię za niecałą garść godzin, o stercie akt, która piętrzy się na twoim biurku i dokucza ci od dziesięciu dni, o tym pracowniku, którego postawa cię irytuje, ale nie gwarantuję łagodnego przebudzenia. Wkrótce będziesz narzekać na wszystkich bogów i błagać o kilka dodatkowych porcji snu. To jest ten moment, kiedy twoja ręka przechodzi w tryb automatyczny i naciska przycisk „repeat” na laptopie. Tak między nami mówiąc, nie ma nic gorszego niż zakopanie głowy pod poduszkę i danie sobie pięciu minut wytchnienia. Ponieważ te skradzione chwile nie trwają wiecznie i zwiększają Twój zły nastrój, gdy tylko się kończą – nie wspominając już o tym, że jesteś teraz spóźniony. Co gorsza, wychodzisz z łóżka z myślą, że przeżyłeś nie jedną, ale dwie godziny na jawie, a nawet więcej, jeśli to przeciągniesz. Czy naprawdę zasługujesz na to, by zaczynać dzień od takiego wzorca?

Trudne poranki a budzik

Aby pogodzić się z trudnymi porankami, wyłącz budzik z działania, gdy tylko zadzwoni. Nie ma potrzeby uciekać, wiesz, że jesteś otoczony! Wybierz dzwonek, który Cię pobudza i wprawia w dobry nastrój. A może jesteś już zmęczony tym samym starym „bip-bip-bip-bip-bip”? W takim razie wybierz dynamiczną muzykę, która nada Twojemu budzikowi rytm. Czy jesteś bardziej osobą, która lubi radio? Zaprogramuj swoją ulubioną stację i pamiętaj, aby unikać „okrągłych” godzin (6.30 lub 7 rano), chyba że masz ochotę na surowe wiadomości zaraz po wstaniu z łóżka.

W celu delikatnego urozmaicenia poranków, możesz zainwestować w symulator świtu, który odtwarza światło wschodzącego słońca, aby obudzić Cię w niemal naturalny sposób. Od tego momentu otwórz szeroko oczy, wizualizuj dobre strony tego, co Cię czeka, przyprawiając je optymizmem. Ten dzień jest po to, aby zrobić założone zadania i czynności, który musisz sprostać. Jeśli podczas tego dnia jakiekolwiek katastrofy mają się wydarzyć, to i tak się wydarzą. Nie mieszaj do tego swoich poranków i po prostu wstawaj każdego dnia w idealnym humorze i nastroju.